image

 

Saros Körfezi'nin incisi: Erikli Sahili

Dünyanın en temiz körfezlerinden Saroz, en güzel tatil yerleşim yeri, uzun kumsalıyla Erikli, İstanbula en yakın en temiz deniz, dalış olnağı, amatör balıkçılık.. sörf yapmaya müsait.. orman kampı çadır tatilini sevenlere.

Sakin turizm için çok uygun. Bangır bangır müzik çalan gezi tekneleri yok. Sahile uzanan otellerin barları -ki sadece iki tane var- gece yarısı olmadan seslerini kısıyor. Yıldızları ve ayı seyretmek için kumsalda gece yürüyüş yapmak da çok güzel. Gürültü olmayınca, geriye sadece dingin bir Ege manzarası kalıyor.

tatil, erikli, saroz, saros, tatilci, turizm, otel, motel, pansiyon, kalacak, yer, kumsal, sakin, ev, kiralik, satilik, arsa, erikli, sahili, tourism, apart, otel, kiralık, ev, Keşan, tekne, balık, plaj, kum, güneş, temiz, deniz, koy, koylar, tuz, gölü, tekirdağ, holiday, apartment, apartman, flat, sale, building, rent, a, flat, rent, an, appartment, houses, house, furnished, mobilyalı, eşyalı, eşya, room, rooms, turkey, türkiye, enez, erikli, sahili, mecidiye, keşan, tatl.net, gezi.net, gezinet.net, , website, template, , template, , pre, made, web, site, , instant, website,pre-made,
Erikli Sahili Plaj
Erikli Sahili
Erikli Sahili Plaj
Erikli sahili

KALACAK YER REKLAM:
Email: bilgi@erikli.net
(Daire, Dublex, Villa)

Keşan > Erikli > Erikli Sahili:
Keşan Kırkpınar güreşleri ile ünlü Edirne'nin siyasette ve ekonomide başa güreşen bir ilçesi...
Erikli, Keşan'a bağlı küçük bir köy...
Erikli sahili, Saros Körfezi'nin kuzey sahilinde... Keşan Belediyesi'nin mücavir alını olan yaklaşık 4 bin konut ve 15 bin nüfuslu dinlence ve eğlence merkezi...

Erikli Sahili
Erikli Sahili ve Tuz Gölü
Erikli Sahili Plaj
Erikli sahili ve plaj

KALACAK YER REKLAM:
Email: bilgi@erikli.net
(Daire, Dublex, Villa)

Saros Körfezi'nin kendi kendini temizleyen bir deniz olduğu söylenir hep. Sanırım sualtı akıntılarının fazla olması ve yöredeki sanayileşmenin yoğun olmaması da buna etken. Ayrıca, burası Ege Denizi'nin tuzluluk oranı en yüksek körfezlerinden biri. Kum çok güzel, sıfırdan derinleşen plajı gündüzleri hareketli ama alışık olduğumuz türden bir "et ete" kalabalıktan uzak. Akşamüstleri hafif bir esinti bunalmamanızı sağlıyor.

Erikli Sahili
Erikli Sahili
Erikli Sahili Plaj
Erikli sahili ve plaj

KALACAK YER REKLAM:
Email: bilgi@erikli.net
(Daire, Dublex, Villa)

Erikli, ilk çağlarda Xeros ve Melas diye bilinen Saros Körfezi'nin yazları en yoğun yerleşimi olan köyü. Kış mevsiminde nüfusu çok az, sadece birkaç yerli ve emekli yaşıyor.

Gökçeada, Erikli sahilinin hemen karşısında. Eğer tekneniz varsa, 45 dakikada ulaşmanız mümkün. Yok gidemezseniz, adayı uzaktan seyretmek de güzel. Deniz ve deniz sporlarından sıkıldığınız günlerde, civar köyleri gezmek çok keyifli. İbrice, Danişment, Koruklu, Çeltik, Beyköy ziyaret edilebilir.

 
image

Nasıl gidilir?: Arabayla gidiyorsanız, İstanbul-Tekirdağ yolu ile Keşan'a ulaşın. Tam 230 km. sonra Erikli sapağına girin, 30 km. sürüyor, yani İstanbul'dan toplam uzaklığı 260 km. Otobüsle ulaşmak da çok kolay. Keşan'a direkt seferler var, sonra da her yarım saatte bir Erikli'ye minibüs kalkıyor.

Ne yapılır?: Hem sahilde hem de ormanda bol bol yürüyüş. Yakınlarda tuz gölü var, akşam üstü çok güzel görünüyor. Civar köylerin kahvelerinde kahve içilebilir. Yerel halk çok canayakın. Yollarda alçıdan heykeller yapıp satıyorlar, bazıları çok ilginç.  Zeytinyağı da, balıklar da çok lezzetli. Lüfer, çipura, mercan, barbun, kefal, levrek, karagöz ve ahtapotlar taze taze pişiriliyor. 

Nerede kalınır?: Pansiyonlar ve müstakil size ait ev fiyatları için Email: bilgi@erikli.net Ki Emlak size en kaliteli hizmeti veriyor. 

[ Site Harita ]